بى عيب بازار اقتصاد اقتصادی روز گذشته

بى عيب: بازار اقتصاد اقتصادی روز گذشته حجم نقدینگی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران در دولت واحد!

محمد علي فرحات در الحیات نوشت: لبنان و عراق در زمینه مشاوره هایی که جهت تشکیل دولت بعد از انتخابات پارلمانی انجام می شود، با یکدیگر یکسان هستند؛ از این جهت که ب

واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران در دولت واحد!

واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران در دولت واحد!

عبارات مهم : ایران

محمد علي فرحات در الحیات نوشت: لبنان و عراق در زمینه مشاوره هایی که جهت تشکیل دولت بعد از انتخابات پارلمانی انجام می شود، با یکدیگر یکسان هستند؛ از این جهت که بیروت و بغداد هر دو جهت جمع کردن اب و اتش بر سر یک میز واحد اصرار دارند، بدون انکه به کنار گذاشتن یکی از آنها فکر کنند. در واقع حاکمان دو کشور ناچارند بین ایالات متحده و کشور عزیزمان ایران در اداره دولت خود به لحاظ اقتصادی، سیاسی، نظامی و اجتماعی جمع کنند. تجربه ای غیر طبیعی که لبنانی ها و عراقی ها به دنبال آن هستند؛ این در حالی است که کشور عزیزمان ایران و آمریکا اختلاف نظرهای زیادی دارند.

به گزارش گزینش ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: این شرایط ضرورتا منعکس کننده شکست در اداره دولت هست؛ دولت موقت حتی اگر ادامه داشته باشد، از وضع یک برنامه مشخص جهت کشور عاجز است و این مساله موجب اختلافات زیادی بین دولتمردان می شود؛ آنچه که باعث نوساناتی در رفتارها و تصمیم گیریهای سیاستمداران در لبنان و عراق می شود؛ بویژه زمانی که پای واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران در آن واحد در میان است.

در عراق، جمع آب و اتش را می بینیم؛ خصوصا در شرایط حاضر که احتمالا دولتی تشکیل می شود که به صورت رسمی خواستار خروج نیروهای آمریکایی نمی شود؛ با استناد به اینکه سیاستمداران عراقی نزدیک به تهران، مانند نوری مالکی، عمار الحکیم و عبادی، تا کنون درخواستی مبنی بر خروج آمریکایی ها از عراق نداشته اند.

واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران در دولت واحد!

لبنان نیز از این حیث شرایط مشابهی دارد و روزانه لبنانی ها از شنیدن اختلافات بین قوای سیاسی آزار می بینند.

دولت لبنان همواره دغدغه های خاص خود را دارد که نخستین انها ثقل وجود نظامی حزب الله و تصویر منفی منطقه ای، اروپایی و آمریکایی آن هست. پرسشها اقتصادی زیادی در لبنان وجود دارد ولی مسئولان دولتی از گفتن واقعیت در این مورد سرباز می زنند. علاوه بر اینکه اختلافات جدی بین لبنان و اسرائیل در مرزهای دریایی، زمینی و نیز فشارهایی به علت مهاجران سوری وجود دارد، که پرسشها اقتصادی، سیاسی و انسانی زیادی را جهت لبنان ایجاد کرده؛ با این وجود، ضمانتهای عربی و بین المللی (بویژه خواست کشور عزیزمان ایران و آمریکا) حداقلِ استقرار و ثبات سیاسی را در لبنان بوجود آورده است.

محمد علي فرحات در الحیات نوشت: لبنان و عراق در زمینه مشاوره هایی که جهت تشکیل دولت بعد از انتخابات پارلمانی انجام می شود، با یکدیگر یکسان هستند؛ از این جهت که ب

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | لبنان | اقتصادی | واشنگتن | اختلافات | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog